Emniyet valfleri, filtrelerin basınca bağlı görevini yaptığı tüm ortamlarda oluşabilecek teknik aksaklığa önlem olarak kullanılmaktadırlar.

Bir tür check valf görevi vardır. Siloda oluşan basınç tahliyesini filtre üzerinden yapar.

Filtrede oluşan veya oluşabilecek tıkanıklığı basınç kıramaz ise kap iç basıncı artar. En zayıf olan noktadan kuvveti atmak zorunda kalır ve filtreye zarar verir.

Bu nedenle silo filtrelerinin tıkanması durumunda basıncın artması ve hasar oluşmaması adına silo emniyeti valfi kullanılır. 

Negatif basınçlı yay ile aktive olan basit bir kapak olan bu ürün silolarda ve kapalı tüm hacimlerde kullanılabilir. 

OZB emniyet valfleritaşlaşmasını önlemek adına silikon bazlı özel kaplama ile kaplanmaktadır. 

Aynı zamanda beton santrali yedek parçası da olan emniyet valfleri, beton santrallerinde bulunan silo ekipmanlarının arasında da önemli bir parça konumundadır. Silo ekipmanlarının her bir parçasının beraber kullanımı inşaat projeleri için fazlasıyla önemlidir. Emniyet valfleri de, bir beton santrali yedek parçası olarak, silo ekipmanı kategorisine girmektedir ve OZB tarafından temin edilebilmektedir.

Tüm emniyet valfi fiyatları ve satın alması hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz https://www.ozb.com.tr/form/ linkindeki formu doldurabilir ya da satis@ozb.com.tr adresine mail gönderebilirsiniz.

Benzer Bloglar

İlgili Silo Ekipmanları

WhatsApp Destek Hattı