Helezon konveyörler, katı akışkan malzemelerin beslenmesi, taşınması ve dozajlanması amacı ile farklı sektörlerde kullanılabilmektedir. 

OZB marka helezon konveyörlerde kullanılan helislerin üretim teknolojileri ve malzeme özellikleri sayesinde çok daha uzun ömür ve dayanıklılık sunulmaktadır.

OZB helezon konveyörleri, standart olarak boru tipi, U tipi ve dikey tip olarak üretilmektedir. Bunlara ek olarak farklı sektörler ve müşteri taleplerine uygun olarak özel üretimler de yapılmaktadır.

Tasarım esası olarak helezon konveyörler temelinde hacim taşırlar.

Tahrik grubunun, dişli kutusu ve elektrik motoru olduğu OZB helezon konveyörler çok çeşitli sektörlerde kullanılmaktadır. 

Özellikle çimento silolarında oldukça yaygın olması, OZB markası altında SCS serisinin doğmasına neden olmuştur. 

Çimento helezon konveyörleri, beton ve yapı kimyasal tesislerinde silodan stok malzemeyi alarak mixer ya da tartı grubuna sevk ederler. Helezon tasarımında taşınacak malzemenin fiziksel, kimyasal ve karakteristik özellikleri hayati önem taşır. 

Hammaddenin çimento olması durumunda, SCS serisi helezon konveyör önerilir. 

Hali hazırda çap 114mm, 139mm, 168mm, 193mm, 219mm ve 323mm olarak imalatımız mevcuttur.

Bunun yanında birçok şekilde üretilen helezon konveyörler şunlardır: Boru tipi helezon konveyör, u tipi helezon konveyör, dik helezon konveyör, galvanizli buz helezon konveyör, paslanmaz helezon konveyör.

Tüm helezon konveyör fiyatları ve satın alması hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz https://www.ozb.com.tr/form/ linkindeki formu doldurabilir ya da satis@ozb.com.tr adresine mail gönderebilirsiniz.

Benzer Bloglar

İlgili Silo Ekipmanları

WhatsApp Destek Hattı